Futbal, stojí za to riskovať svoje peniaze ako investíciu?

Zarytý futbalový fanúšik o tom zrejme vie svoje. Stávkovanie a risk za účelom vášne k športu je niekedy naozaj silná emócia. Či stávkujete alebo podávate tiket s cieľom magicky dožičiť víťazstvo vášmu milovanému klubu alebo naopak sa snažíte podávať so zámerom znásobiť svoju stávku určitou stratégiou, vždy je tu riziko, že vaša investícia sa vám nemusí vrátiť. Avšak, šport je raz taký. Raz ste hore, raz ste dole. A pri stávkach to platí niekoľkonásobne viac.

Stávkovanie

Stávkovanie

Stávkujte s rozumom

Hlavnou otázkou stále zostáva: „Oplatí sa skutočne riskovať vlastné peniaze za futbalové stávky?“ Svojím spôsobom ide o druh hazardu a teda nikdy nemáte úplnú istotu víťazstva. Rovnako tak to platí aj v prípade zápasov. Nie vždy je úloha favorita tak jednoznačnou, ako by sa mohlo zdať. Preto by sme mohli stávkovanie na futbalové zápasy rozdeliť do dvoch nie úplne exaktných, ale predsa určitých kategórií.

Prvou by bola tzv. istota. Ide čisto o dedukciu, no stávkovať na zápasy štýlom, ktorý zaručuje vysoké percento víťazstva je naozaj možné. Samozrejme, treba sa zmieriť s faktom, že výhry možno nebudú tak závratné, no na druhej strane budú stabilné. Vsádzať teda na kurzy blízke k nule má svoje výhody i nevýhody. Stabilné výhry môžu znamenať vrátenie a mierne znásobenie našej investície, pretože sa vsádza tak povediac na istotu. Avšak, lopta je guľatá a niektoré elementy vo svete futbalu nemožno ovplyvniť.

Druhou kategóriu je tzv. risk. To znie zrejme logicky a môžete sa na to pozerať z dvoch strán. Toto kategorizovanie totiž nie je žiadna novinka. Risk pre niekoho znamená, že bez neho nie je možné zvíťaziť. Pre iného je risk zasa nebezpečenstvo, ktoré nerád podstupuje. V prípade risku však platí, že vsádzate na vyššie kurzy a teda na výsledky, ktoré sú o niečo menej pravdepodobné. Z dlhodobého hľadiska by ste rozhodne boli stratoví, takže rozhodne sa netreba spoliehať na to, že budete v neustálom zisku. Následne vám však risk môže vyniesť aj dvojnásobok istoty.

Dve ihriská

Vo svete tipovania a stávkovania to už raz tak je. Aby ste vedeli odhadnúť, ktorý tip je správny, rozhodne sa musíte orientovať vo svete športu a stávkových kancelárií, ktorých je viac než dosť ako napríklad ifortuna. Kurzy, možnosti podávania, provízie a všetko možné vrátane znalostí futbalových líg. Predsa len, stávkovanie na prvú ligu v Kuvajte je trochu odlišné ako zápasy v Premier league, Ligue One alebo v Primera divisón. Stále však platí jedno zaužívané pravidlo. Riaďte sa svojím inštinktom a poznatkami, ktoré máte.

Komentáre